A KÖNYV

2014. augusztus 19., kedd

   Sziasztok sziasztok! 

Sajnos..vagy nem sajnos, mondjuk én pont örülök, hogy mostanában túlzottan el vagyok foglalva...na tehát, sajnos az elmúlt hónapok nem adták meg a lehetőséget arra, hogy a konyhában ragadjak új receptek elkészítésével. Természetesen a fejem töröm, ötletek vannak, de a megvalósításig még el kell jutni :)!

A már sokszor említett könyv elkészült, és én hosszas "gondolkodj, gondolkodj" után úgy gondoltam, vagyis döntöttem, hogy ha már időt fordítottam rá...na meg nem kevés energiát és hozzávalót :D, akkor én bizony nem fogom őrizgetni magamnak a gépen, hanem "ingyért" megosztom az érdeklődő szemekkel. Az "ingyértnek" van sok oka, ami nem számít...ugyebár :D!

Olvassátok bátran, TŐLEM, NEKTEK, SOK SOK SZERETTEL!! :)

Pizzás csiga (gyors, fehérjedús)

2014. május 1., csütörtök

     Az utóbbi időszakban próbálom magam alacsony szénhidráttartalmú dolgokon tartani, ami azt eredményezi, hogy a szemeim előtt állandóan tészták lebegnek. Néha úgy érzem magam, mint egy 80-s évekbeli ZS kategóriás horrorfilm főszereplője, akinek orrán száján spagetti lóg ki, az élethű belső szervek helyett....
Na szóval, tésztára vágyom. De ezt ugyebár el kell nyomni, mert nem nem szerencsés. Szénhidrát természetesen kell (mielőtt valaki beleöl egy tál gőzölgő spagettibe), de nem mindegy sem a mennyiség, sem a minőség.
Tegnap épp kakaós csigáról ábrándoztam, de elfogyott a nyírfacukrom, kókuszvirág cukrom kevés, édesítőszert meg most nem akartam. Ezért hirtelen bevillant a pizzás csiga, hiszen én azt is nagyon szerettem, megboldogult kórosan elhízott életemben. Csináltam már korábban, élesztővel, sikérrel, ezzel azzal. De mostanában sem időm, sem hozzávalóm. És a szénhidrát is viszonylag sok volt benne.
HÁHÁ...de van ugye a gyors, túró alapú kakaós csiga. Ezt alapul véve, átalakítva, kis csavarral,elkészült egy fehérjében kifejezetten dús, szénhidrátban viszont rém alacsony csiga.

Hozzávalók:

Tésztához:
- 350 g zsírszegény túró
- 2-3 db tojás fehérje
- 90 g zabkorpa
- 20 g útifű maghéj 
- 1 kk. só

Töltelékhez:
- 130 g sűrített paradicsom
- 40 g reszelt sajt
- bors, oregano, fokhagyma (vagy ízlés szerinti fűszerezés)


     Ha a hozzávalók megvannak, lássuk a medvét....azaz a csigát:
A túrót és a tojást jól elkevered. Én egy kis robotgépbe tettem, hogy egy sima, homogén masszát kapjak. Ezek után tálba öntöttem, sóztam, és beledolgoztam a korpát, valamint a maghéjat.
(Az útifű maghéj nem egy olcsó játék hülye gyerekeknek hozzávaló, viszont rengeteg jótékony hatással bír a bélszerkezetedre nézve. Arról ne is beszéljünk, hogy gyakorlatilag semmi kalória nincs benne, az emészthetetlen rostjainak köszönhetően. Viszont óriási a nedvszívó képessége, így csudásan összetartja a tésztánkat, nem kell attól félni, hogy szétesik. Viszont olvastam, hogy 6 év alatti gyerkőcök csak orvosi javaslatra egyék, úgyhogy nekik jobb nem erőltetni. Kiválthatod zabkorpával, vagy tk. liszttel is, ha nagyon nem akarsz rá beruházni.)
Ha a tésztánk összeállt, bevágod a hűtőbe legalább fél órára pihenni. Ez idő alatt a korpa és a maghéj megszívja magát nedvességgel.
Amíg vársz a tésztára, a paradicsomot fűszerezed, és belekevered a reszelt sajtot. Ha gondolod...én gondoltam...könnyebb volt lemérni így a ténylegesen felhasznált sajt mennyiségét :D. De utólag is szórhatod.
Ha a tészta kellően összeállt, jön a következő lépés. Ha van szilikonos cuccosod, amin nyújtod a tésztát, akkor HURRÁ!! Ha nincsen kapj elő egy folpackot, és két hosszabb csíkkal terítsed le vele a nyújtódeszkát, hogy fedjék egymást. Dobd rá a tésztát, és takard le, két csík, szintén egymást fedő folpackkal. A tésztát ennek segítségével úgy tudod kinyújtani, hogy nem ragad a sodrófára, így sem a sodrófa anyukája, sem a tészta anyukája, sem az én anyukám nem fog szóba kerülni a nyújtás során.
Ha a tésztát olyan fél cm vastag, téglalap formára nyújtottad, lekapod a felső folpackot, és megkened a paradicsomos masszával úgy, hogy a hosszabbik végeit lehetőleg 2-3 cm-re elkerülje az. Az alsó folpack segítségével felcsavarod, majd kb. 10 cm vastagan felszeleteled.
Sütőpapírral bélelt tepsibe teszed, a tetejüket lenyomigálod. Figyeld, hogy ne érjenek egymáshoz a csiguszok, mert sülés közben még nőni fognak.
200 fokra előmelegített sütőben, kb. 15 perc alatt készre hőlégkevergeted.

Az íze tökéletes, a tölteléket bátran variálhatod.

Az én csigáim adatai a következőek:  (kb. 50g/db)

100 gramm tápértéke:
   kcal: 172.19
   fehérje: 14.57
   szénhidrát: 18.07
   zsír: 4.43


Megmondtam, vagy megmondtam, hogy ez aztán az alakbarát pizzás csiga? Könny szökik a szemembe eme adatok láttán!! Ó, és persze eheted este is! Hát nem csodálatos ?:D


Almás- túrós zabkása

2014. április 7., hétfő

     Az utóbbi időben több okból elhanyagoltam a blogot is, és az új receptek kisilabizálását is. Ezen okokat nem részletezném, maradjunk annyiban, hogy így jött ki :).
Viszont a fogyókúra nem állt meg, és enni kell, úgyhogy kipróbáltam egy zabkását, ami annyira finomra sikerült, hogy vétek lenne nem megosztani Veletek.
Elkészítése gyors, és pofon egyszerű, ráadásul nem kell bele valami sok alkatrész. Ami szipiszupi, mert az ember pénztárcája nem feneketlen....:)


Hozzávalók:
- 30-40 g zabpehely
- 100 g zsírszegény túró
- 1 db alma
- kevés citromlé
- bármilyen édesítő alkalmatosság (nyírfacukor, stevia, édesítő, kókuszvirágcukor stb. )
- fahéj
- víz

   


     Először is fogod a müzlis táladat, nagyobbacska bögrédet...mindegy, lényeg, hogy mély legyen, és elférjünk benne. Beleöntöd a zabpelyhet, majd hozzá adol annyi vizet, hogy ellepje. Kb. 2 egész percre bedobod a mikróba. Amíg a mikró megy (fél szemed rajta, hátha kifut), az almát lereszeled.
Ha a mikró leállt kiveszed a zabpelyhet, majd hozzá adod a reszelt almát és a túrót. Édesíted ízlés szerint, megszórod fahájjal, és facsarsz rá kb. 1 kk. citromlevet. Jól összekevergeted, majd ha kicsit hűlt, nagy boldogan bekebelezheted!! :)
    Az élmény felér egy Isteni almáspitével. Bátran ajánlom reggelinek, vagy akár uzsonnának (ha uzsi, akkor kevesebb zabpehellyel, vagy pedig zabkorpával készítsed)!
Kalóriatartalma a mennyiségektől függően 300-350 kcal között mozog.

Gyors kakaós csiga

2014. február 23., vasárnap

     Az elmúlt pár hónapban ellepte a netet a gyors kakaós csiga receptje. Nekem is szimpi lett a dolog, mert gyerkőcöm odáig van a kakaós csigáért, én pedig szeretném Neki ezt minél rövidebb idő alatt elkészíteni.
Az külön tetszett, hogy a tészta alapja a túró, és tojás sem kell bele, így akik érzékenyek a tojásra, bátran ehetik.
Az eredeti receptet kicsit át kellett mókolnom, mert én nem használok se olajat, se fehér lisztet, fehér cukrot pedig pláne nem. Ráadásul a rosttartalom növelése érdekében, ki nem hagynám a zabkorpát:D!
Következzen tehát a recept!!

Hozzávalók:

Tésztához
- 250 g zsírszegény túró (én laktózmenteset használtam)
- 200 g teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt
- 50 g zabkorpa
- 0,5 dl zsírszegény tej
- 2 ek. olvasztott kókuszolaj
- 90 g nyírfacukor (porrá őrölve)
- csipet só
- 0,5 csomag sütőpor

Töltelékhez:
- 4 ek. nyírfacukor (porrá őrölve)
- 2 ek. natúr kakaópor ( vagy karobpor)

- kevés langyos tej a tészta megkenéséhez

     Először is fogod a túrót, és a tejet, majd jól eldolgozod őket egy villa, vagy habverő segítségével, és hozzá kevered a kókuszolajat. Eztán a lisztet, korpát, sütőport és a porcukrot alaposan beledolgozod, míg egy jól formálható tésztát nem kapsz.
A nyújtódeszka alját vékonyan meglisztezed (ha szilikon, akkor nem kell), majd vékonyra nyújtod a tésztát. Ha kicsit tapad a nyújtófára, érdemes a tészta tetejét is vékonyan megszórni liszttel. Ha kinyújtottad a tésztádat, a tetejét vékonyan kenjed meg a langyos tejjel (az eredeti recept egy kanál olajról szól, de így kalóriaszegényebb lesz a végeredmény), majd egyenletesen szórjad el rajta a porcukros kakaót. A tésztát tekerd fel, majd ezt vágd 5 kb 5 centis karikákra. Pakold sütőpapírral bélelt tepsibe, és a tetejüket lapogassad meg, hogy kellemes csiga formákat kapjál.
200 fokra előmelegített sütőbe pakolod, és kb. 15 perc alatt, készre hőlégkevergeted. Skubizzad meg, ha kezd szépen barnulni a teteje, akkor készen van :).

Bátran kijelenthetjük erről a csigáról, hogy átment a teszten. Gyerkőcöm csak úgy falta. Egyébként nekem is ízlett, de a fő szempont az volt, hogy a gyerek szeresse :).

Próbáljátok ki, nem fogtok csalódni benne. Persze ne várjátok a klasszikus, pékségi kakaós csiga élményét. Ez a tészta jóval puhább, és nem morzsál annyira. Ami anyukáknál szintén jó pont, hiszen a gyerekek ha valamit igazán tudnak, az a morzsázás:D!!

Az én általam elkészített csigák adatai a következőek lettek:

100 gramm
 tápértéke:
   kcal: 
271.7

   fehérje: 

9.67

   szénhidrát: 
32.91

   zsír: 
13.5

Itt azért megjegyezném, hogy én laktózmentes alapanyagokkal dolgoztam (a túró félzsíros), és a töltelék mennyisége is változhat minden elkészítésnél, ezért ha biztos adatokat szeretnél tudni, számold ki TE is :)!!

Gyümis zabsütik

2014. február 20., csütörtök

    A most következő recept alapját ITT találtam (érdemes ezen a blogon is bóklászni picit!!!), és azonnal szerelmes lettem belé. Gyerkőckém ugyanis imádja az édes ízeket, viszont én meg az édes kis fehér fogait imádom, ezért nem futkosok örömömben, mikor a mamáknál a cukros sütiket falja :P! Viszont ne várjam el, hogy miattam változtassanak a szokásaikon...ugyebár. No, de az ideje javát itthon tölti a poronty, ezért én törekszem arra, hogy kihagyjam az étrendjéből a finomított cukrokat. Viszont az édes ízt szereti, ezért mint már mondtam, én nyírfacukorral operálok.
Na tehát, ráleltem erre a receptre, és a gyerkőcöm ízlése szerint átmókoltam picikét. Nem nagyon, de soha nem is állítottam, hogy a blogban csakis saját receptek szerepelnek :P!



Hozzávalók: (1 nagy tepsire való)

- 2 db. érett banán
- 1 db alma
- 100 g lágy zabpehely
- 25 g zabkorpa
- 1 ek. nyírfacukor
- 1 mk. vanília por

 


 Azzal kezded, hogy egy mélyebb tálkában össze töröd a banánokat, majd ráreszeld a meghámozott almát. Cukrozod, és hozzá adod a mokkáskanálnyi vanília port.( Szeretem ezt a vaníliát. Nem mesterséges aroma, és összességében olcsóbb, mintha megvennék egy rúd vaníliát, az íze pedig kellemes)
Hozzákevered a zabpelyhet, és zabkorpát. Jól átdolgozod, majd két kiskanál segítségével sütőpapírral bélelt tepsire halmozod. Ha a halmok készen vannak, kicsit lapigáld meg a tetejüket.
180 fokra előmelegített sütőben, kb. 20 perc alatt készre hőlégkevergeted. Ha kihűlt, már lehet is majszolni.
Akik szeretnék, megbolondíthatják kakaóporral is!! :)

    Ez a recept nem tartalmaz se tojást, se tejet, így az arra érzékenyek is bátran fogyaszthatják!
Nem csak a gyerekeknek tökéletes nasi, a szülők is imádni fogják.
Meg lehet bolondítani aszalt gyümölcsökkel is, és ha elég édes a banán, a cukor elhagyható belőle. Vagy használjatok egy kevés mézet! Ilyenkor influenza idején jól jön egy kis méz a gyereknek :)!!

100 gramm tápértéke:
   kcal: 216
   fehérje: 6.08
   szénhidrát: 45.16
   zsír: 2.82


Zabos egytálétel, sárga lencsével

2014. február 17., hétfő

     Bár még nem osztottam meg hántolt zabból készült recepteket, nem jelenti azt, hogy nem használom :)! Ez az egyik kedvenc köretem, és már azt sem mondhatom, hogy a rizs után! Sokáig a rizs volt a liblingem, mert szeretem az ízét. De miután egyszer kipróbáltam a hántolt zabot, maga mögé utasította a kölest, bulgurt, árpát, és a hűn szeretett rizst is :)! 
Sült hús mellé még nem próbáltam önálló köretként, de egytálakba, pörköltökhöz, szaftos ételekhez egyszerűen fenomenális, és nem utolsó sorban, egészséges is!!
     A most következő recept saját kútfőből van, mert ettem volna valami lencséset, valami zabosat, ezért összeraktam a kettőt. Az eredmény egy finom, laktató ebéd lett, amiről hamarosan le is rántom a leplet :D!
De először egy kis kitekintő a sárga lencse világába:
protein-, rost-, árványianyag-, vas-, magnézium-tartalma magas. A mezei lencsével ellentétben, nem kell órákat az áztatásával tölteni, elég átöblögetni, és már mehet is a fazékba. Max. 25 perc alatt megfől, hála a Magasságosnak!
Sokan keverik a felesborsóval. Nem, ez nem ugyan az!! Ez nem fúj fel, mint lufit.
    De nem húzom tovább az időt, jöjjön a recept!

Hozzávalók:

- 250g hántolt zab
- 200 g sárga lencse
- 500 g csirke felső comb filé (helyettesíthető bármilyen sovány hússal)
- 1 fej vöröshagyma
- 3-4 gerezd fokhagyma
- 1 ek. kókuszolaj
- 150 g zsírszegény, vagy félzsíros tejföl
- kb. 1 l víz
- só, bors, 
-1 babérlevél

Az egész mutatványt azzal kezded, hogy jól átmosod a zabot, majd beáztatod kb. kétszeres mennyiségű vízbe. Ha az áztatólében szeretnéd főzni (én így tettem), akkor annyival kevesebbet öntsél majd az edénybe, mikor a főzésre kerül a sor. 1-2 órára, elfelejted, addig, ha gondolod, felkockázod a húst, a hagymát felaprítod stb., stb., hogy mikor a zab megszívta magát, ezzel már ne kelljen foglalkozni.
Ezután előveszed kedvenc, nagyobb falú lábasodat (4-5 literes legyen, az a lényeg:D), és kókuszolajon megpirítod a hagymát, majd hozzá dobod a húst, és rányomod a fokhagymát. Ezt addig pirongatod, amíg teljesen ki nem fehéredik. Ha ezzel is megvolnál, hozzá adod a sárga lencsét, majd a hántolt zabot. Felöntöd a maradék vízzel, sózod (én Himalája sót használok), borsozod, és bele dobod a babért, és az 1 kiskanál zöldségkeveréket is. Ez a keverék egyébként azért nagyon jó, mert semmi adalékanyag, és plusz só nincsen benne(a legtöbb vegeta teli van hozzáadott sóval), viszont Isteni ízt kölcsönöz az ételeknek, és a gyerkőcöknek is nyugodtan fűszerezheted vele a papit. Na tehát, fűszerezed, majd lefeded, és lassú tűzön főzöd kb 20- 25 percig (20 percnél kóstolj rá, hogy megpuhult-e a zab, lencse).Ha szükséges, kevés vizet még öntsél hozzá. Eztán hozzáadod a tejfölt, rottyantasz rajta egyet, és már kész is :)!

Ha netán vega/vegán vagy, a húst elhagyhatod, és helyettesítheted tofuval. De mivel a lencse gazdag fehérjében, ki is hagyhatod. Tejföl helyett pedig használhatsz növényi tejfölt, amit el lehet készíteni akár házilag is. De az sem katasztrófa, ha azt kihagyod belőle. 

Jó étvágyat hozzá!! :)

Az én általam készített étel adatai a következők:
100 gramm tápértéke:
   kcal: 124.95
   fehérje: 9.06
   szénhidrát: 9.7
   zsír: 3.68


Langalló 2

2014. február 2., vasárnap

     A blogon fent lévő langalló szerencsére nagy sikernek örvend, ezért úgy gondoltam, hogy kedvezek kicsit azoknak is, akik alacsony kalóriatartalmú diétán vannak, vagy csupán nem fogyasztanak tejtermékeket.
A tészta alapreceptjéről tudni kell, hogy a kamuszenyóhoz szoktam használni, ezért is jutott eszembe, mint lehetséges pizza, vagy langalló alap.

Hozzávalók:

 Tésztához:
- 250 g zabkorpa
- 30 g búzasikér
- 450 ml víz
- 2 db tojás
- só

Feltéthez: (azt pakolsz rá, amit akarsz, én most a gombás- bolognai-s feltétem osztom meg Veled)
- 1 fej vöröshagyma
- 500 g csiperke gomba
- 140 g sűrített paradicsom
- 2-3 gerezd fokhagyma
- 500 g darált pulykahús
- 1 ek kókuszolaj
- só, bors, petrezselyem, bazsalikom
- reszelt trappista

     Az első dolgod, hogy a korpát kiméred egy nagyobb tálba, és felöntöd vízzel. Ezt beteszed a hűtőbe, nagyjából egy órára.
Amíg a korpa pihen, elkészíted a feltétet.
A hagymát felkockázod, a gombát megküldöd a darálón, és durvára darálod. Nagyobb serpenyőben felhevíted a kókuszolajat, amin üvegesre pirítod a hagymát, majd hozzá dobod a gombát,és rottyantassz rajta egyet. Hozzá adod a pulykát, a fűszereket, zúzott fokhagymát és a sűrített paradicsomot. Addig főzöd, míg a pulyka el nem készül.
Ha a korpa teljesen megszívta magát a vízzel, hozzáadod a búzasikért, a sót, a két tojást, és jól eldolgozod őket egy villa, vagy fakanál segítségével.
A tésztát egy kisebb tepsibe öntöd (40*50 kb.), ami a legjobb, ha kerámiabevonatos, de ha kibéleled sütőpapírral, az is jó. 200 fokra előmelegített sütőben kicsit elősütöd. Annyira kell csak, amíg azt látod, hogy a tészta teteje kezd megszilárdulni.
Kiveszed a sütőből, ráöntöd a masszát, majd megszórod a tetejét reszelt sajttal.
Visszadugod a sütőbe még legalább 15-20 percre, de azért kukkantsad meg időnként, nehogy megégjen a sajt.
Ha kicsit hűlt, szépen szeletelhető, és nagyjából 6 adagra elegendő.
Érdemes kipróbálni ezzel a feltéttel, nagyon finom :)!!

Kalóriaszegény, szénhidrátszegény...egyszerűen tökéletes reggelire, ebédre, vacsorára!!!

100 gramm tápértéke:
   kcal: 157.41
   fehérje: 12.84
   szénhidrát: 13.72
   zsír: 5.76


Sajtos ropi

    Mindenki életében, a fogyókúrázóékban főleg, eljő az idő, mikor megkíván valami ropogtatni valót. Normális esetben elrohanunk a boltba, és bevásárolunk mindenből, amit a szemünk megkíván. A ropi örök sláger, rengeteg kalóriát tolunk be vele a szervezetbe, mikor rászabadulunk a zacskóra :).
     Már szemezgetek egy ideje, a neten talált házi készítésű ropi átzabosításával, de valahogy mindig elsumákoltam. Ma viszont kisfiam névnapja tökéletes indok volt a ropi elkészítésére.
Mivel ebből a 21  hónapos lurkóm is enni fog, nem akartam a sós verziót elkészíteni, inkább sajttal dúsítottam a tésztát, minimális só használatával.
De lássuk a receptet :)


Hozzávalók:
- 150 g zabkorpa
- 150 g teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt
- 60 g kókuszolaj
- 150 g natúr joghurt (én laktózmenteset használtam)
- 80 g trappista sajt (félzsírosat használtam)
- só

 



     Elkészítése szerencsére pofon egyszerű, kezdő sütni vágyók is egyszerűen megbirkóznak a feladattal.
Fogod a száraz hozzávalókat, és egy tálba kiméred. A kókuszolajat felolvasztod, és a joghurttal együtt a többi közé zluttyantod. A sajtot belereszeled, majd ízlés szerint sózod. Én kevéske Himalája sót használtam.
A hozzávalókat összegyúrod, és bedugod a hűtőbe egy órácskára.
    A tésztát legalább 0,5 cm vékonyra nyújtod, és felcsíkozod. Én egyszer széltében félbe vágtam, majd hosszában, kb. 0,5 cm széles csíkokra vágtam. Ezen változtathatsz, attól függően, hogy milyen hosszú, és milyen vastag ropikat szeretnél.
A sütőt 180 fokra előmelegíted, közben a csíkokból kukacokat gyártasz. Ez macerás, ha van akit be tudsz fogni a gyártási folyamatokba, ne légy rest, és tedd meg :). De ha nem ragaszkodsz a ropi eredeti formájához, hagyhatod laposan is.
Sütőpapírral bélelt sütőbe pakolászod úgy, hogy ne érjenek egymásnak, majd megkened őket tojásfehérjével.
Nagyjából 10 perc alatt készre sül, de sasolgassad, nehogy oda égjen, mert akkor hiába dogoztál :P

    A kész ropik nagyon finomak. Én kicsit vastagabbra készítettem, hogy a gyerkőc könnyedén elropogtassa. Ebéd előtt sültek ki, azonnal fel is fedezte. Három darabot fél perc alatt bepuszilt, majd eldugtam előle...ennek ő ne örült, de valakinek ebédelnie is kellett :D.

A kalóriája első látásra nem épp fogyókúrabarát, de hébe- hóba megengedhetjük magunknak. A gyerekeknek viszont, akiket ugyebár nem fogyókúráztatunk, sokkal értékesebb anyagokat tartalmaz, mint a bolti!

100 gramm tápértéke:
   kcal: 433.1
   fehérje: 16.47
   szénhidrát: 47.01
   zsír: 20.24

Kamuszendvics

2014. január 14., kedd

     A most következő kis szösszenet alteregójával már több helyen találkoztam, és eljött az ideje, hogy kicsit gatyába rázva, diéta kompatibilisebbé tegyem.
Hogy miért? Nálam mindig nagy dilemma a vacsora kérdése. Azt ugye tudjuk, hogy fogyás szempontjából nem tanácsos kihagyni a vacsit, viszont nem mindegy, hogy mit, és mennyit kapunk az arcunkba.
Estére a tömény szénhidrátokat szerencsésebb kerülni, kivéve, ha még nem időzítünk be valami brutál edzést. Amúgy fehérje a jó választás. Na jó, de mi. Én pl nem vagyok jóban a laktózzal, a tojás zsíros, a csirke és hal nálam elég ebédre, vacsira nem akarom...a levestől meg nem lakok jól.
Ilyenkor jó aduász a zabkorpa. Bár szénhidrát, de jó része rost, ami fel sem szívódik. És jóféle szénhidrát, Norbi szerint este is ehető, én meg elhiszem Neki:D.
     A neten terjengő receptekben van minden jóság. Tej, túró, tojás...én a tejet kapásból kikapom a képletből, mert csak plusz kalóriákat adnék vele hozzá. De vágjunk is bele!

A RECEPT:

- 40g zabkorpa
- kb. 1dl víz
- 1 tojás (elhagyható)
- 30 g zsírszegény túró (elhagyható)
- csipet só

 






  Kezdetnek kiméred a zabkorpát egy kis tálkába, majd felöntöd vízzel, és megsózod. A tálat bedobod a hűtőbe, és elfelejted legalább fél órára. Ezalatt a korpa megszívja magát a vízzel.
Ha a korpa megduzzadt, hozzá adod a tojást, és a túrót. Én ezt a folyamatot sűrűn kihagyom, szintén kalóriatakarékoskodás miatt.
Fogod a kis palacsintasütődet, vékonyan megkenheted olívaolajjal, kókuszzsírral. Én a kerámiabevonatosat használom, így nem adok hozzá zsiradékot. Belezttyantod a masszát, mint valami vastagabb palacsintát, és szépen lassan, türelmesen készre sütöd az egyik oldalát. Ne türelmetlenkedjél, akkor lesz jó, ha a tetején apró lyukacsok jelennek meg, és könnyedén leválik a serpenyőről. Megfordítod, sütögeted nagyjából egy percig, és vissza fordítod. Az egyik felébe pakolsz minden jót. Én pl. pulykasonkát, egy főtt tojás és sajtot tettem bele. Ha ezzel megvagy, a tészta másik felét ráhajtod, és még egy picikét sütögeted.
Tányéra dobod, és már eheted is!
     Én mondom, ez egy tökéletes, laktató kis vacsora lesz, és az egész tészta tojással, túróval nagyjából 280 kcal. (Természetesen reggelire is bátran elkészítheted! :) )

100 gramm 
tápértéke:   kcal: 126.4

   fehérje: 7.68

   szénhidrát: 12.95

   zsír: 4.71


ZABirodalom Copyright © 2013